Hrvatski šahovski savez – Kalendar natjecanja 2016.

Kalendar natjecanja 2016.

 

DOMAĆI

 

1. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za muškarce, Poreč 19.01.-30.01.
2. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za žene, Zagreb  veljača
3. Prva hrvatska šahovska liga za juniore, Sveti Filip i jakov 20.03.-26.03.
4. Finale Kupa Hrvatske, Mali Lošinj 03.05.-08.05.
5. 24. međunarodni šahovski festival, Mali Lošinj 03.05.-08.05.
6. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 9 i 11 godina, Trogir 20.06.-26.06.
7. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 13 i 15 godina, Trogir 20.06.-26.06.
8. Prvenstvo Hrvatske za juniore do 17 i 19 godina, Vinkovci 24.07.-31.07.
9. Prva hrvatska šahovska liga (muškarci, žene), Šibenik 07.10.-16.10.
10. Prva «B» hrvatska šahovska liga (muškarci), Šibenik 07.10.-16.10.
11. Druga hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanjaDruga međužupanijska liga-centarDruga međužupanijska liga – istokDruga međužupanijska liga – zapadDruga međužupanijska liga – jug 15.02.-01.12.
12. Druga hrvatska šahovska liga (žene) 25.08.-28.08.
13. Druga hrvatska šahovska liga (juniori) – putovanja 15.02.-01.12.
14. Treća hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02.-01.12.
15. Četvrta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02.-01.12.
16. Peta hrvatska šahovska liga (seniori) – putovanja 15.02.-01.12.
17. Kadetske lige Hrvatske- centar, istok, zapad, jug 15.02.-15.06.
18. Kvalifikacije za pojedinačno prvenstvo (muškarci), Zagreb, Pula, Split, Zadar veljača-prosinac
19. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske (žene), siječanj 2016.
20. Pojedinačno prvenstvo do 8 godina, 12.11.-13.11.
21. Kup Hrvatske za žene, 19.11.-20.11.
22. Kvalifikacije za ulazak u Ib ligu, 25.11.-27.11.
23. Kvalifikacije za žensko prvenstvo Hrvatske, Valpovo 02.12.-04.12.
24. Finale kadetske lige Hrvatske, 26.12.-30.12.

 

MEĐUNARODNA NATJECANJA

 

1. Pojedinačno prvenstvo Europe (m), Đakovica (Kosovo) 11.05.-24.05.
3. Mitropa kup, Prag (Češka) 18.06.-27.06.
4. Ekipno juniorsko prvenstvo za mlade, Celje (Slovenija) 09.07.-17.07.
5. Pojedinačno prvenstvo Europe (ž),  Mamaia (Rumunjska) 26.05.-08.06.
6. Pojedinačno prvenstvo svijeta za mlade 14-18, Hanti Mansijsk (Rusija) 01.09.-15.09.
7. Pojedinačno prvenstvo svijeta za juniore, Bhuvaneswar (Indija) 07.08.-21.08.
8. Pojedinačno prvenstvo Europe za mlade, Prag (Češka) 17.08.-28.08.
9. Kup europskih prvaka (m+ž), Novi Sad (Srbija) 21.10.-29.10.
10. Pojedinačno prvenstvo svijeta za kadete 8-12, Batumi (Gruzija) 18.10.-30.10.
11. 42. šahovska olimpijada, Baku (Azerbejdžan) 01.09.-14.09.
12. Kongres FIDE i ECU, Baku (Azerbejdžan) 04.09.-14.09.
13. Europske studentske igre Zagreb – Rijeka (Hrvatska) 11.07.-15.07.