samo crochess
Kalendar natjecanja Hrvatskog šahovskoga saveza za 2013. godinu
     
  Domaća natjecanja  
1. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za muškarce, Plitvička jezera 21.01.-31.01.
2. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za žene, Rijeka 08.03.-16.03.
3. Kvalifikacije za žensko prvenstvo Hrvatske, Đakovo 16.02.-17.02.
4. Prva hrvatska šahovska liga (juniori) 24.03.-30.03.
5. Finale Kupa Hrvatske 21.05.-26.05.
6. 22. međunarodni šahovski festival HŠS-a 21.05.-26.05.
7. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 9 i 11 godina 20.06.-26.06.
8. Prvenstvo Hrvatske za kadete do 13 i 15 godina 20.06.-26.06.
9. Prvenstvo Hrvatske za juniore do 17 i 19 godina 21.07.-28.07.
10. Prva hrvatska šahovska liga (muškarci, žene) 13.09.-22.09.
11. Prva «B» hrvatska šahovska liga (muškarci) 13.09.-22.09.
12. Druga hrvatska šahovska liga (seniori) - putovanja 01.03.-01.12.
  Druga međužupanijska liga-centar  
  Druga međužupanijska liga - istok  
  Druga međužupanijska liga - zapad  
Druga međužupanijska liga - jug
13. Druga hrvatska šahovska liga (žene) 24.08.-26.08.
  Druga HŠL sjever  
  Druga HŠL jug  
14. Druga hrvatska šahovska liga (juniori) - putovanja 01.03.-01.12.
15. Treća hrvatska šahovska liga (seniori) - putovanja 01.03.-01.12.
16. Četvrta hrvatska šahovska liga (seniori) - putovanja 01.03.-01.12.
17. Peta hrvatska šahovska liga (seniori) - putovanja 01.03.-01.12.
18. Kadetske lige Hrvatske- centar, istok, zapad, jug 01.03.-15.06.
19. Kvalifikacije za pojedinačno prvenstvo (muškarci): Zagreb, Pula, Split i Zadar veljača-prosinac
20. Pojedinačno prvenstvo Hrvatska (muškarci) siječanj 2014.
21. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske (žene) siječanj 2014.
22. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske do 8 godina 05.10.-06.10.
23. Kvalifikacije za ulazak u I. B ligu 29.11.-01.12.
24. Kvalifikacije za žensko prvenstvo Hrvatske, Valpovo 06.12.-08.12.
25. Finale kadetske lige Hrvatske 26.12.-30.12.
     
  Međunarodna natjecanja  
1. Pojedinačno prvenstvo Europe za veterane, Plovdiv (Bugarska) 10.03.-20.03.
2. Pojedinačno prvenstvo Europe (m), Legnica (Poljska) 04.05.-17.05.
3. Mitropa kup, Meissen (Njemačka) 01.06.-09.06.
4 Ekipno juniorsko prvenstvo Europe za mlade, Maribor (Slovenija) 12.07.-20.07.
5. Pojedinačno prvenstvo Europe (ž), Beograd (Srbija) 22.07.-04.08.
6. Pojedinačno prvenstvo svijeta za juniore, Hatay (Turska) 15.09.-30.09.
7. Pojedinačno prvenstvo Europe za mlade, Budva (Crna Gora) 28.09.-09.10.
8. Kup europskih prvaka (m+ž), Rhodos (Grčka) 19.10.-27.10.
9. Ekipno prvenstvo Europe (m+ž), Varšava (Poljska) 07.11.-18.11.
10. Kongres ECU, Varšava (Poljska) 16.11.-17.11.
11. Pojedinačno prvenstvo svijeta za veterane, Opatija (Hrvatska) 11.11.-24.11.
12. Pojedinačno prvenstvo svijeta za mlade, Al Ain (UAE) 17.12.-29.12.
     
  HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ