POJEDINAČNA JUNIORSKA PRVENSTVA HRVATSKE
DO 17 I DO 19 GODINA

Bjelolasica, 24.-31. srpnja 2010.
[an error occurred while processing this directive]

Konačan poredak / 9 kola / juniori do 17 godina

Mjesto Sbr.   Ime Rtg Klub Bod. BH. BH.
1 1 NM Srbiš Jurica 2228 ŠD Varaždin, Varaždin 7,0 37,5 47,5
2 3 MK Blažeka Matej 2134 HAŠK Mladost, Zagreb 6,5 41,0 51,5
3 13 I Grgurić Stjepan-Krešimir 1953 ŠK Hrvatska čitaonica, Valpovo 6,5 39,5 50,5
4 6 MK Muškardin Mario 2094 ŠK Liburnija, Rijeka 6,5 37,0 48,0
5 10 I Vujec Ivan 2017 ŠD Varaždin, Varaždin 6,5 36,0 46,0
6 5 MK Havaš Janko 2107 HAŠK Mladost, Zagreb 6,0 41,0 51,5
7 4 MK Iveković Božidar 2115 ŠK Podsused, Zagreb 6,0 36,5 46,0
8 2 MK Petrušić Toni 2173 ŠK Casper, Zadar 5,5 38,0 49,5
9 11 I Čupić Lovro 1988 ŠK Zagreb, Zagreb 5,5 34,0 45,0
10 14 I Havaš Juraj 1950 HAŠK Mladost, Zagreb 5,5 32,0 42,0
11 8 MK Greb Nikola 2045 ŠK Zagreb, Zagreb 5,0 38,0 49,0
12 17 I Turk Karlo 1929 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski Top 5,0 38,0 48,5
13 12 I Pejić Igor 1963 ŠK Liburnija, Rijeka 5,0 37,0 47,5
14 35 II Pavić Filip 1548 ŠK PIK Vrbovec, Vrbovec 5,0 35,0 45,0
15 15 I Monjac Mislav 1937 ŠK Rijeka, Rijeka 5,0 34,0 44,5
16 9 I Blažeka Damjan 2031 HAŠK Mladost, Zagreb 5,0 32,5 42,5
17 27 II Škvorc Emanuel 1731 ŠK Gornji Mihaljevec, Macinec 5,0 32,0 42,0
18 29 III Krsnik Vedran 1639 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski Top 5,0 27,5 33,5
19 7 MK Filipović Ivan 2059 ŠK Vinkovci, Vinkovci 4,5 38,0 48,5
20 18 II Kolić Michael 1877 ŠK Pula, Pula 4,5 32,0 41,0
21 23 II Prihoda Leonardo 1815 ŠD Sisak, Sisak 4,5 31,5 41,0
22 21 I Dubrović Mihovil 1866 ŠK Draga, Rijeka 4,5 31,5 39,0
23 20 II Jambrušić Zvonimir 1868 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski Top 4,5 31,0 36,5
24 22 II Cvitković Filip 1857 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 4,0 32,5 43,0
25 40   Kučalo Viktor 1600 ŠK Dalekovod, Zagreb 4,0 30,5 39,0
26 37 III Turčin Lovro 1821 ŠK PIK Vrbovec, Vrbovec 4,0 30,0 39,5
27 19 II Alavanja Denis 1871 ŠK Lošinj, Mali Lošinj 4,0 29,5 38,5
28 32 III Dujić Davor 1611 ŠK Junior, Rijeka 4,0 29,5 38,0
29 30 II Matić Antonio 1628 ŠK PIK Vrbovec, Vrbovec 4,0 28,0 36,5
30 28 III Šelendić Ivan 1722 ŠK Prigorje, Zagreb-Markuševec 4,0 28,0 33,5
31 36 III Luketin Marin 1842 GŠK Mravince-Dalmacijacement, Solin 4,0 27,5 33,5
32 34 IV Liljak Marin 1557 GŠK Mravince-Dalmacijacement, Solin 4,0 26,0 33,5
33 38 III Martinović Zvonimir 1809 ŠK Hrvatska čitaonica, Valpovo 4,0 24,0 29,5
34 24 II Dujić Marko 1808 ŠK Junior, Rijeka 3,5 31,0 38,0
35 26 IV Šelendić Matija 1747 ŠK Prigorje, Zagreb-Markuševec 3,5 29,5 40,0
36 33 III Cupan Ivan 1560 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski Top 3,5 26,0 32,0
37 31 II Dejanović Dragan 1615 ŠD Sisak, Sisak 3,5 25,5 32,5
38 39 IV Halavanja Matija 1770 ŠD Sisak, Sisak 3,5 25,5 31,0
39 25 III Rodić Marjan 1784 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski Top 3,0 28,0 34,5
40 16 III Bačetić Marin 1933 ŠK Mornar, Split 3,0 24,0 29,5
41 42   Margeta Kurdali Eris 1600 ŠK Volosko, Volosko 1,0 26,5 32,0
42 41   Mandić Karlo 1600 ŠK Volosko, Volosko 0,5 25,5 31,0

Konačan poredak / 9 kola / juniori do 19 godina

Mjesto Sbr.   Ime Rtg Klub Bod BH. BH.
1 1 IM Martinović Saša 2505 ŠK Zadar, Zadar 8,5 35,0 45,0
2 2 NM Iveković Zvonimir 2337 ŠK Podsused, Zagreb 7,0 36,5 48,5
3 5 MK Baturina Andrija 2149 ŠK Mornar, Split 6,0 33,0 44,5
4 6 I Jusup Matej 2048 ŠK Zagreb, Zagreb 5,5 34,5 46,5
5 3 MK Stočko Josip 2195 ŠK Zagreb, Zagreb 5,5 32,5 44,0
6 10 I Vučić Mihovil 1921 ŠŠK Podravka, Koprivnica 5,0 36,0 47,5
7 12 II Meštrović Josip 1833 ŠK Brda, Split 5,0 28,0 35,0
8 11 II Sršan Matija 1848 ŠK Pretetinec, Nedelišće 5,0 27,0 37,0
9 4 MK Rubil Marko 2195 ŠK Hrvatska čitaonica, Valpovo 4,5 37,5 50,0
10 8 I Majer Ivan 1973 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 4,5 26,5 33,5
11 7 I Patarčić Domagoj 1983 ŠK Sladorana, Županja 4,0 33,5 45,0
12 14 II Krsnik čohar Ivan Vihor 1793 ŠK Kvarner, Rijeka 4,0 29,0 37,0
13 9 I Buhin Denis 1960 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski Top 4,0 28,5 38,5
14 13 II Jerković Maroje 1803 ŠK Junior, Rijeka 3,5 29,0 36,5
15 15 III Džaja Martin Zorislav 1693 ŠK Mornar, Split 3,5 27,5 35,0
16 17   Kalinić Ivan 1654 ŠK Dalekovod, Zagreb 3,5 26,5 33,5
17 16 III Kovačić Dominik 1864 ŠK Gornji Mihaljevec, Macinec 2,0 25,0 31,5

Konačan poredak / 9 kola / juniorke do 17 godina

Mjesto Sbr.   Ime Rtg Klub Bod BH. BH. Kum
1 5 MK Rački Barbara 1775 ŠŠ Goranka, Ravna Gora 7,0 34,5 41,5 31,5
2 2 NM Iveković Ana 1956 ŠK Podsused, Zagreb 7,0 34,0 43,5 32,0
3 1 WFM Purgar Ivona 2104 ŠŠK Marof, Novi Marof 6,5 34,0 41,0 32,5
4 3 MK Vujnović Patricija 1899 ŠK Goran, Vrbovsko 6,0 35,5 45,5 31,0
5 7 MK Lisac Tihana 1749 ŠK Liburnija, Rijeka 6,0 33,0 40,0 29,5
6 4 MK Iveković Tihana 1893 ŠK Podsused, Zagreb 5,0 31,5 38,5 24,5
7 8 MK Kukić Lora 1738 ŠK Krk, Krk 4,5 34,5 41,5 25,0
8 9 I Rožić Lucija 1522 ŠK Polet, Buševec 3,5 30,0 37,0 18,0
9 12 I Zagorec Ana 1767 ŠK Polet, Buševec 3,0 32,5 39,5 20,0
10 6 I Kečkeš Anamaria 1754 ŠŠK Konaki, Novo Virje 3,0 31,5 38,5 14,0
11 10 I Detelić Manuela 1512 ŠK Polet, Buševec 2,5 31,5 38,5 12,0
12 11 I Iveković Zvjezdana 1854 ŠK Podsused, Zagreb 0,0 31,5 41,0 0,0

Konačan poredak / dvokružno 10 kola / juniorke do 19 godina

Mjesto Sbr.   Ime Rtg Klub Bod. Koya SB Rez.
1 4 NM Deur Zrinka 2061 ŠK Liburnija, Rijeka 7,0 3,0 26,50 0,0
2 1 MK Mijatović Andrea 1898 ŠK Lucija, Rijeka 6,5 2,5 24,25 0,0
3 5 MK Starčević Andrea 1766 ŠŠ Goranka, Ravna Gora 4,5 0,5 11,75 0,0
4 3 I Čačić Marija 1650 ŠK Polet, Buševec 2,0 0,0 2,00 0,0
5 2   Ćibarić Marija 1600 ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Z.Topolovac 0,0 0,0 0,00 0,0

Tablica po izvučenim brojevima / poredak nakon 10. kola

Sbr.   Ime Rtg FED 1 2 3 4 5 Bod. Koya Mjesto
1 MK Mijatović Andrea 1898 CRO * * 1 1 1 1 0 1 1 = 6,5 2,5 2
2   Ćibarić Marija 1600 CRO 0 0 * * 0 0 0 0 0 0 0,0 0,0 5
3 I Čačić Marija 1650 CRO 0 0 1 1 * * 0 0 0 0 2,0 0,0 4
4 NM Deur Zrinka 2061 CRO 1 0 1 1 1 1 * * 1 1 7,0 3,0 1
5 MK Starčević Andrea 1766 CRO 0 = 1 1 1 1 0 0 * * 4,5 0,5 3


OPĆE UPUTE ZA SVE SUDIONIKE

Hrvatski šahovski savez u suradnji sa HOC “Bjelolasica” organizira državna juniorska prvenstva za 2010. godinu sa smještajem u apartmanima Vrelo, Dobra i Lasica.

Državni prvaci u svim konkurencijama stječu pravo biranja da li će sudjelovati na svjetskom ili europskom prvenstvu 2011. godine.

Svaki sudionik treba dokazati datum rođenja važećom ispravom, te članskom iskaznicom HŠS-a dokazati registraciju za ovu godinu. Prvenstva će se igrati po švicarskom sustavu ili Bergerovom u slučaju manjeg broja prijava.

Svaki sudionik treba donijeti šahovsku garnituru sa šahovnicom normalne dimenzije te ispravan digitalni šahovski sat.

Popunjenu prijavnicu sa potrebnim podacima prima Hrvatski šahovski savez, Trg Krešimira Ćosića 11, 10000 Zagreb, zaključno do 15.07.2010. za sva natjecanja.

Uz prijavu valja uplatiti kotizaciju u iznosu od 50,00 kn po sudioniku virmanom na žiro-račun: Hrvatski šahovski savez, Zagreb, broj: 2481000-1120011240.

Ukoliko se do spomenutoga roka ne izvrši prijava ne možemo garantirati smještaj.

Rezervacija i uplata smještaja vrši se isključivo u HOC “Bjelolasica” na tel. 047/562 118; Fax: 047/562 150 (kontakt osoba Alen Beljan), ili e-mailom beljan@bjelolasica.hr  najkasnije do 15.07.2010. godine.

Predračun se može zatražiti na gornjoj adresi. Uplate se vrše isključivo virmanom unaprijed ili gotovinom na licu mjesta.

Cijena punog pansiona za natjecatelje i njihove trenere iznosi 248,00 kuna u dvokrevetnoj sobi, u što su uključeni boravišna pristojba i PDV.

Prijevoz na Bjelolasicu osiguran je autobusom HOC “Bjelolasica” iz Ogulina sa autobusnog kolodvora u Ogulinu dana 24.07.2010 u 14,15 i 21,30 sati.

Prilikom dolaska na Bjelolasicu valja se javiti na recepciju Hrvatskog olimpijskog centra Bjelolasica. Prilikom dolaska treba predočiti kopiju virmana o izvršenoj uplati pansionskih usluga i kotizacije.
 

HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ


ZAJEDNIČKI PROGRAM:
datum vrijeme aktivnost mjesto
24.7.   Dolazak i prijava igrača za natjecanje Recepcija Bjelolasica
25.7. 15,00 Svečano otvorenje Prvenstva Disco klub
31.7. 13,30 Proglašenje rezultata Prvenstava do 17 i 19 godina Disco klub
RASPORED IGRANJA POJEDINIH KOLA PO DOBNIM SKUPINAMA:

datum

dan

do 17 godina

vrijeme

do 19 godina vrijeme
25.7. nedjelja 1. kolo 15,00 1. kolo 15,00
26.7. ponedjeljak 2. kolo 08,30 2. kolo 08,30
26.7. ponedjeljak 3. kolo 15,00 3. kolo 15,00
27.7. utorak 4. kolo 15,00 4. kolo 15,00
28.7. srijeda 5. kolo 08,30 5. kolo 08,30
29.7. srijeda 6. kolo 15,00 6. kolo 15,00
30.7. četvrtak 7. kolo 15,00 7. kolo 15,00
30.7. petak 8. kolo 15,00 8. kolo 15,00
31.7. subota 9.kolo 08,30 9. kolo 08,30
SVA NATJECANJA IGRAJU SE U DISCO KLUBU

TEHNIČKI DETALJI
Prvenstva do 17 i do 19 godina
Tempo igre: 90 minuta uz dodatak od 30 sekundi po svakom odigranom potezu
Pravila igre: Pravila šaha FIDE


PRVENSTVO JUNIORA i JUNIORKI DO 17 GODINA
Bjelolasica, 24.-31. srpnja 2010.
 

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke do 17 godina održat će se na Bjelolasici u HOC Bjelolasica sa smještajem u paviljonima Vrelo, Dobra i Lasica.

Cijena pansiona iznosi 248,00 kuna u dvokrevetnoj sobi po osobi dnevno, u što su uključeni boravišna pristojba i PDV.

Dolazak sudionika je u subotu 24.07. s večerom i noćenjem, a odlazak u subotu 31.07. poslije ručka.

Pravo sudjelovanja na prvenstvu imaju svi hrvatski državljani registrirani u Hrvatskom šahovskom savezu u 2010. godini koji do 1.1.2010. nisu navršili 17 godina.

Tempo igre iznosi 90 minuta + dodatak od 30 sekundi po svakom odigranom potezu za cijelu partiju.


PRVENSTVO JUNIORA I JUNIORKI DO 19 GODINA
Bjelolasica, 24.-31. srpnja 2010.
 

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke do 19 godina održat će se u Bjelolasici u HOC Bjelolasica sa smještajem u paviljonima Vrelo, Dobra i Lasica.

Cijena pansiona iznosi 248,00 kuna u dvokrevetnoj sobi po osobi dnevno, u što su uključeni boravišna pristojba i PDV.

Dolazak sudionika je u subotu 24.07. s večerom i noćenjem, a odlazak u subotu 31.07. poslije ručka.

Pravo sudjelovanja na prvenstvu imaju svi hrvatski državljani registrirani u Hrvatskom šahovskom savezu u 2010. godini koji do 1.1.2010. nisu navršili 19 godina.

Tempo igre iznosi 90 minuta + dodatak od 30 sekundi po odigranom potezu za cijelu partiju.


Hrvatski šahovski savez
Trg Krešimira Ćosića 11, 10 000 ZAGREB
Tel/fax. (01) 3012 352
E-mail: hss@zg.t-com.hr