18. MEÐUNARODNI EKIPNI ŠAHOVSKI FESTIVAL
HRVATSKOGA ŠAHOVSKOG SAVEZA


Šibenik, 19. - 24. svibnja 2009.

 

[an error occurred while processing this directive]
Bilteni PDF 1 2 3 4 5

Konačan poredak / Finale Kupa Republike Hrvatske

Mjesto Ekipa Gam. + = - MB Bod. SB MPSum MPSum
1 ŠK Liburnija, Rijeka 5 4 0 1 8 15,5 63,0 23 27
2 ŠK Đuro Đaković-Holding, Slav. Brod 5 3 2 0 8 15,0 65,0 25 29
3 ŠK Zagreb, Zagreb 5 3 2 0 8 14,0 68,0 28 32
4 GŠK Mravince-Dalmacijacement, Mravince 5 3 2 0 8 14,0 67,0 26 31
5 ŠK Osijek, Osijek 5 3 2 0 8 13,5 59,5 26 28
6 ŠK Rijeka, Rijeka 5 3 1 1 7 13,5 68,0 29 34
7 HAŠK Mladost, Zagreb 5 2 3 0 7 12,5 69,0 30 36
8 ŠK Zadar, Zadar 5 3 1 1 7 10,5 38,0 20 24
9 ŠK Đakovo-Hotel Blaža, Đakovo 5 3 0 2 6 13,0 62,0 28 30
10 ŠK Pula, Pula 5 3 0 2 6 12,5 50,0 24 26
11 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 5 3 0 2 6 11,0 35,5 21 25
12 ŠK Junior, Rijeka 5 3 0 2 6 11,0 35,0 20 22
13 ŠK Goran, Bibinje 5 3 0 2 6 10,0 35,5 22 26
14 ŠK Slaven, Vukovar 5 2 1 2 5 10,5 35,5 24 28
15 ŠK Goranka-ALLIANZ, Ravna Gora 5 2 1 2 5 10,5 27,0 20 21
16 ŠK Stridon, Štrigova 5 2 1 2 5 10,0 35,0 23 25
17 ŠK Kvarner, Rijeka 5 2 1 2 5 9,0 31,5 24 25
18 ŠK Šibenik, Šibenik 5 2 1 2 5 8,0 29,5 24 25
19 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 5 2 1 2 5 7,5 33,0 29 33
20 ŠK Križevci, Križevci 5 2 0 3 4 9,0 29,5 19 20
21 ŠK Brod, Slavonski Brod 5 2 0 3 4 9,0 26,0 18 20
22 ŠD Sisak, Sisak 5 2 0 3 4 8,5 22,5 23 24
23 ŠD Varaždin, Varaždin 5 1 2 2 4 8,5 22,0 19 21
24 ŠK Vukovar '91, Vukovar 5 2 0 3 4 8,0 26,0 25 27
25 ŠK Straža, Hum na Sutli 5 2 0 3 4 8,0 19,5 18 19
26 ŠK Samobor, Samobor 5 2 0 3 4 7,5 19,0 22 25
27 ŠK Mladost-Ernestinovo, Ernestinovo 5 1 1 3 3 7,0 14,0 14 15
28 ŠK Lucija-BKS Bank, Rijeka 5 1 0 4 2 7,5 26,5 19 23
29 HŠK Skradin, Skradin 5 1 0 4 2 7,5 20,0 20 21
30 ŠK Brda, Split 5 0 2 3 2 6,0 17,0 21 24
31 ŠK Dragovoljac-Sv. Josip Radnik, Osijek 5 0 1 4 1 7,0 20,5 17 18
32 ŠK Gacka, Otočac 5 0 1 4 1 5,0 11,0 15 16

Konačan poredak / Festivalska skupina

Mjesto Ekipa Gam. + = - MB Bod. SB MPSum MPSum
1 Rijeka 2, Rijeka 7 6 0 1 12 20,5 130,0 50 52
2 Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 7 5 1 1 11 19,0 115,0 47 47
3 Z E T, Zagreb 7 5 1 1 11 18,0 113,0 49 51
4 Ban Jelačić 1, Zaprešić 7 4 0 3 8 16,5 69,0 40 40
5 Agroproteinka, Sesvete 7 4 0 3 8 15,0 104,0 54 54
6 H P O, Zagreb 7 4 0 3 8 14,5 94,5 56 56
7 Pliva, Zagreb 7 3 0 4 6 13,0 56,5 44 44
8 Posavac Festung, Ruščica 7 2 0 5 4 10,5 37,5 47 47
9 Jadranska banka, Šibenik 7 1 0 6 2 6,5 28,5 52 52
10 Ban Jelačić 2, Zaprešić 7 0 0 7 0 6,5 41,0 45 47

FINALE KUPA ZA MUŠKARCE

Klubovi sortirani po rejtingu

Br. Ekipa Rt-Ø
1 ŠK Liburnija, Rijeka 2556
2 HAŠK Mladost, Zagreb 2552
3 GŠK Mravince-Dalmacijacement, Mravince 2536
4 ŠK Zagreb, Zagreb 2535
5 ŠK Osijek, Osijek 2523
6 ŠK Rijeka, Rijeka 2520
7 ŠK Đuro Đaković-Holding, Slav. Brod 2514
8 ŠK Đakovo-Hotel Blaža, Đakovo 2441
9 ŠK Pula, Pula 2399
10 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 2358
11 ŠK Goran, Bibinje 2335
12 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 2320
13 ŠK Šibenik, Šibenik 2315
14 ŠK Vukovar '91, Vukovar 2308
15 ŠK Zadar, Zadar 2302
16 ŠK Goranka-ALLIANZ, Ravna Gora 2282
17 ŠK Slaven, Vukovar 2254
18 ŠK Junior, Rijeka 2237
19 ŠK Stridon, Štrigova 2224
20 ŠD Varaždin, Varaždin 2209
21 ŠK Brda, Split 2207
22 ŠK Kvarner, Rijeka 2191
23 ŠD Sisak, Sisak 2182
24 ŠK Lucija-BKS Bank, Rijeka 2160
25 HŠK Skradin, Skradin 2136
26 ŠK Straža, Hum na Sutli 2129
27 ŠK Samobor, Samobor 2118
28 ŠK Brod, Slavonski Brod 2112
29 ŠK Dragovoljac-Sv. Josip Radnik, Osijek 2075
30 ŠK Mladost-Ernestinovo, Ernestinovo 2063
31 ŠK Križevci, Križevci 2060
32 ŠK Gacka, Otočac 2058

Prosječan rejting-Ø izračunat je od 4 najjačih igrača.

FESTIVALSKA SKUPINA

Klubovi sortirani po rejtingu

Br. Ekipa Rat-Ø
1 Rijeka 2, Rijeka 2210
2 Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 2177
3 Agroproteinka, Sesvete 2128
4 Z E T, Zagreb 2111
5 H P O, Zagreb 2106
6 Ban Jelačić 1, Zaprešić 1981
7 Pliva, Zagreb 1977
8 Posavac Festung, Ruščica 1972
9 Jadranska banka, Šibenik 1964
10 Ban Jelačić 2, Zaprešić 1817

Prosječan rejting-Ø izračunat je od 4 najjačih igrača.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


FESTIVALSKA NATJECANJA

1. FINALE KUPA REPUBLIKE HRVATSKE ZA ŠAHISTE
- Pravo nastupa imaju po jedna ekipa klubova I. A i I. B seniorske lige, ženske i juniorske ekipe klubova i klubovi - pobjednici županijskih kupova.
-
 Natjecanje se igra po švicarskom sustavu (Swiss Manager za ekipna natjecanja) u 5 kola.
- Tempo igre po igraču je 90 minuta za 40 poteza + 30 minuta uz dodatak od 30 sekundi za svaki odigrani potez od prvog poteza.
- Za ekipe mogu nastupati samo registrirani igrači. U jednoj ekipi, izuzimajući juniorske ekipe, može nastupiti samo jedan strani igrač.
   Igrač koji je nastupio u županijskom kupu ne može u finalu igrati za neku drugu ekipu.
 

2. NATJECANJE U FESTIVALSKOJ SKUPINI

- Na natjecanju pravo sudjelovanja imaju sve ekipe iz Republike Hrvatske i inozemstva  (ekipe mogu predstavljati klubove, poduzeća, škole, neformalne udruge iz Hrvatske i inozemstva).

- Natjecanje se igra po švicarskom sustavu (Swiss Manager za ekipna natjecanja) u 7 kola.

- Tempo igre po igraču je 30 minuta + 30 sekundi za svaki odigrani potez od prvog poteza.

 

3. EKIPNO BRZOPOTEZNO PRVENSTVO REPUBLIKE HRVATSKE
-
Na natjecanju imaju pravo sudjelovanja sve ekipe iz Republike Hrvatske i inozemstva  (ekipe mogu predstavljati klubove, poduzeća, škole, neformalne udruge iz Hrvatske i inozemstva).

 - Natjecanje se igra po Bergerovom sustavu, a u slučaju da se prijavi više od 16 ekipa odigrat će se po švicarskom sustavu (Swiss Manager za ekipna natjecanja) u 11 kola.

 - Tempo igre po igraču je 3 minute + 2 sekunde za svaki odigrani potez od prvog poteza.

 ZA POJEDINU EKIPU MOGU BITI PRIJAVLJENI IGRAČI KOJI SU PRIJAVLJENI NA NATJECANJIMA 1 i 2 ZA NEKU DRUGU EKIPU.


VAŽNE NAPOMENE IZ PROPOZICIJA FESTIVALSKIH NATJECANJA

 

Sva natjecanja se igraju na 4 ploče uz najviše 2 pričuve.

Partije se igraju po pravilima šaha FIDE.

U slučaju da se na nekom od natjecanja prijavi nedovoljan broj ekipa, sustav natjecanja i broj kola odredit će se naknadno.

POJEDINI ŠAHIST (ŠAHISTICA) MOŽE BITI PRIJAVLJEN SAMO ZA JEDNU EKIPU.

Nagradni fond:

Finale Kupa Republike Hrvatske za šahiste
 

Glavne nagrade     Posebne nagrade  
1.nagrada                            22.000 kn    1. Najbolje plasirana ženska ekipa  3.700 kn
2.nagrada                            15.000 kn    2. Najbolje plasirana juniorska ekipa  3.700 kn
3.nagrada                            7.500 kn       

                                        

Isplata nagrada obavit će se na žiroračun kluba.

Stranim igračem smatra se igrač koji nema hrvatsko državljanstvo i koji se na Međunarodnoj rejting-listi ne vodi pod CRO federacijom.
Juniorskom ekipom smatra se ekipa za koju nastupaju igrači koji do 1.1.2009. nisu navršili 20 godina.
Ženskom ekipom smatra se ekipa u kojoj nastupaju samo žene.

 

Festivalska skupina     Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske
1. nagrada  50% od upisnina   1. nagrada    50% od upisnina
2. nagrada  30% od upisnina   2. nagrada    30% od upisnina
3. nagrada 20% od upisnina  3. nagrada 20% od upisnina

 

INFORMACIJE

 

18. međunarodni ekipni šahovski festival održat će se u Šibeniku u hotelskom naselju SOLARIS od 19. do 24. svibnja 2009. godine
u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza i “Solaris” d.d. za hotelijerstvo, ugostiteljstvo i turizam.

 

Svi sudionici bit će smješteni u hotelima "Niko" i "Jure" Hotelskog naselja “Solaris”.

 

Cijena punog pansiona po osobi iznosi 380,00 kn u 1/1 i 290,00 kn u 1/2. U sve cijene uključeni su PDV i boravišna pristojba.

 

Prijava ekipa vrši se na adresu: HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ, 10000 ZAGREB, Trg Krešimira Ćosića 11,
telefon: 01/3012 352, fax: 01/3012 352 najkasnije do 5. svibnja 2009. godine.

 

Rezervacija smještaja vrši se isključivo na;
SOLARIS d.d. Šibenik, 22000 Šibenik, Hrvatska, MB 3171787
tel. 022/361-001, faks: 022/361-800;
e-mail:
info@solaris.hr
 

Način plaćanja je putem žiro računa: Solaris, Šibenik, račun broj 2411006-1100003931, Jadranska banka d.d., Šibenik
Rok za rezervaciju smještaja je 5. svibnja 2009. godine.

Predračuni se mogu zatražiti na gornjoj adresi. Uplate putem računa moraju se izvršiti do 14. svibnja 2009.,
a nakon tog datuma uplate se vrše na dan dolaska direktno na recepciji hotela.


Pri uplatama putem žiroračuna obvezno je navesti poziv na broj dobiven od Solarisa prilikom potvrde rezervacije, te svrhu plaćanja.

 

UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 1 iznosi 1000 kn.

UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 2 iznosi 500 kn.

UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 3 iznosi 200 kn.

UPISNINA se uplaćuje unaprijed virmanom na: HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ, 10000 ZAGREB, Trg Krešimira Ćosića 11, žiro-račun broj 2481000-1120011240 s naznakom ČLANARINA ZA FESTIVAL.
ROK UPLATE:  do 14. svibnja 2009. godine.


Svaka ekipa obvezna je sa sobom donijeti 3 (tri) ispravna elektronska šahovska sata i 2 (dvije) šahovske garniture standardnih turnirskih dimenzija.


POBJEDNICI DOSADAŠNJIH KUP NATJECANJA

KUP - muški

KUP - žene

1992. "Mladost - Novogradnja", Zagreb "Mladost-Novogradnja", Zagreb i "Mursa", Osijek
1993. "Drava-Mursa", Osijek "Slavonska banka", Đakovo
1994. "Mladost-Novogradnja", Zagreb "Slavonska banka", Đakovo
1995. "Borovo-Vukovar 91 ", Vukovar "Slavonska banka", Đakovo
1996. "Slavonska banka", Đakovo "Forina-Mursa", Osijek
1997. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Slavonska banka", Đakovo
1998. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Slavonska banka", Đakovo
1999. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Belišće", Belišće
2000. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Belišće-Metalis", Belišće
2001. "Požega", Požega "Rijeka", Rijeka
2002. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Mravince-Dalmacijacement", Mravince
2003. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Mravince-Dalmacijacement", Mravince
2004. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2005. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2006. "Turska" I, Ankara "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2007. "Lapor-Mladost", Zagreb "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2008."Rijeka", Rijeka "Lucija-BKS Bank", Rijeka

 PROGRAM FESTIVALA

Šibenik, 19. - 24. svibnja 2009.

19.5.
 
  Dolazak ekipa na Festival
20.5.    Prijava ekipa i predaja osnovnih sastava ekipa u 10 sati u hotelu “Niko”
20.5.    Svečano otvaranje Festivala u 15 sati u hotelu “Niko”
20.5.  I. kolo

-

Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
   I. kolo

-

festivalska skupine u 16,00 sati 
21.5.  II. kolo - festivalska skupine u 9,30 sati
  II. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
   III. kolo  festivalska skupine u 16,00 sati
22.5.    - Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske u 10 sati
  III. kolo- Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
   IV. kolo- festivalska skupine u 16,00 sati
23.5.  V. kolo - festivalska skupine u 9,30 sati
  IV. kolo - Kup RH-e za šahiste u 15,00 sati
  VI. kolo - festivalska skupine u 16,00 sati
24.5.  V. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 9,30 sati
  VII. kolo - festivalska skupine 9,30 sati


 ZATVARANJE FESTIVALA I PODJELA NAGRADA U 14 SATI U HOTELU NIKO
 

Kontakti:

SOLARIS d.d.    HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ
telefon:        022/361-001 telefon:         01/3012 352
telefax:        022/361-800 telefax:          01/3012 352
Kontakt osobe: Sanja Bura, Katarina Marić    e-mail: hss@zg.t-com.hr

 


18th INTERNATIONAL CHESS TEAM FESTIVAL OF THE CROATIAN CHESS FEDERATION

 

Šibenik, May 19 – May 24, 2009

 

FESTIVAL TOURNAMENTS

1. FESTIVAL TEAM TOURNAMENTS
2. BLITZ TEAM CHAMPIONSHIP OF THE REPUBLIC OF CROATIA

All domestic and foreign teams may participate in the festival tournaments.

 

IMPORTANT NOTICES FROM THE RULES AND REGULATIONS OF FESTIVAL TOURNAMENTS

 

All tournaments are played on 4 chessboards with no more than 2 reserves. For each tournament one or more teams can apply (teams may represent clubs, firms, schools, informal domestic and foreign associations).

Tournament under no. 1 shall take the form of the Swiss system (Swiss Manager for team championships) in 7 rounds.

Tournament under no. 2 shall take the form of the Berger system, and in case more than 16 teams apply it will be played in the form of the Swiss system with 11 rounds.

 

The rate of play for tournaments under no. 1 is 30 minutes + 30 seconds per move.

The rate of play for tournaments under no. 2 is 3 minutes + 2 seconds per move .

The games are played according to the FIDE rules and regulations.

 

In case that insufficient number of teams apply for a certain tournament, the system and number of rounds shall be determined subsequently.
 

A CHESS PLAYER MAY BE REGISTERED TO PLAY FOR ONE TEAM ONLY.

CHESS PLAYERS REGISTERED WITH A TEAM FOR TOURNAMENTS UNDER NO. 2 MAY REGISTER FOR A DIFFERENT TEAM IN THE BLITZ CHAMPIONSHIP.

 

Awards:

Festival tournament

Blitz Team Championship

1stplace                         

50% of entrance fees

1stplace                         

50% of entrance fees

2nd place

30% of entrance fees

2nd place

30% of entrance fees

3rd place

20% of entrance fees

3rd place

20% of entrance fees

 


INFORMATION

 

The 18th International Chess Festival shall take place in Šibenik at the SOLARIS Holiday Resort, from May 19 to May 24, 2009. The Festival is organized by the Croatian Chess Federation and Solaris d.d.

All participants shall be accommodated in the hotels of the Solaris Holiday Resort.

The price of full-board accommodation per person is HRK 380,00 in a single room or HRK 290,00 in a double room. All prices include VAT and tourist taxes.

 

Applications are to be submitted at the following address: CROATIAN CHESS FEDERATION, Trg sportova 11, 10 000 Zagreb, Croatia (phone/fax: + 385 (0)1 3012 352), no later than May 5, 2009.

 

Accommodation can be reserved only at:

            SOLARIS d.d. Šibenik, 22000 Šibenik, Croatia

            VAT No. 3171787

            Phone: + 385 (0)22 361 001

            Fax:     + 385 (0)22 361 800

            e-mail: info@solaris.hr


Payment is performed in favour of the gyro account:

SOLARIS Šibenik, account no. 2411006-1100003931 at Jadranska banka d.d. Šibenik

 

Preliminary invoices can be requested at the said address. Payment to the account must be made before May 14, 2009, and after the said date payments are made upon arrival at hotel reception.

When making payment in favour of the gyro account, please state the code given to you by Solaris staff when reserving accommodation, and purpose of payment.

 

ENTRANCE FEE for a single team in the tournament under no. 1 is HRK 500.

ENTRANCE FEE for a single team in the tournament under no. 2 is HRK 200.

The ENTRANCE FEE is paid in advance by payment order to: CROATIAN CHESS FEDERATION, Trg sportova 11, 10 000 Zagreb, account no. 2481000-1120011240, with the note FESTIVAL ENTRANCE FEE.

PAYMENT DUE DATE: until May 14, 2009.

 

Every team shall bring 3 (three) functional electronic chess clocks and 2 (two) chess sets of standard tournament dimensions.


FESTIVAL PROGRAMME

Šibenik, May 19 – May 24, 2009

 

May 19

Arrival of participants to the Festival 

May 20

Team application and submission of basic team composition

at 10 a.m. in the Niko hotel

May 20

Ceremonial opening of the Festival at 4 p.m. in the Niko hotel

May 20

Round 1 – Festival teams at 4 p.m.

May 21

Round 2 – Festival teams at 9:30 a.m.

Round 3 – Festival teams at 4 p.m.

May 22

Blitz Team Championship of the Republic of Croatia at 10 a.m.

Round 4 – Festival teams at 4 p.m.

May 23

Round 5 – Festival teams at 9:30 a.m.

Round 6 – Festival teams at 4 p.m.

May 24

Round 7 – Festival teams at 9:30 a.m.

 

CLOSING CEREMONY OF THE FESTIVAL AND HANDING OUT OF THE AWARDS AT 2 p.m. IN THE Niko HOTEL

 

Contact: 

SOLARIS d.d.

Phone:   + 385 (0)22 361 001

Telefax:  + 385 (0)22 361 800

Contact persons: Sanja Bura

CROATIAN CHESS FEDERATION

Phone:   + 385 (0)1 3012 352

Telefax:  + 385 (0)1 3012 352

e-mail: hss@zg.t-com.hr

   Katarina Marić