19. međunarodni ekipni šahovski festival

HRVATSKOGA ŠAHOVSKOG SAVEZA
Šibenik, 18.-23. svibnja 2010.
[an error occurred while processing this directive]

Konačan poredak

Mjesto Ekipa Gam. + = - MB Bod. SB MPSum
1 HAŠK Mladost, Zagreb 6 4 2 0 10 17,5 114,0 43
2 ŠK Liburnija, Rijeka 6 4 2 0 10 17,0 103,0 39
3 ŠK Đuro Đaković Holding, Slavonski Brod 6 4 1 1 9 15,5 101,0 45
4 ŠK Rijeka, Rijeka 6 4 1 1 9 15,5 97,0 41
5 ŠK Đakovo, Đakovo 6 4 0 2 8 16,5 85,0 36
6 GŠK Mravince-Cemex, Mravince 6 3 2 1 8 16,5 84,0 32
7 ŠK ETF-Osijek, Osijek 6 4 0 2 8 16,5 81,0 33
8 ŠK Zagreb, Zagreb 6 4 0 2 8 15,5 96,5 42
9 ŠK Šibenik, Šibenik 6 4 0 2 8 12,0 64,5 38
10 ŠK Brod, Slavonski Brod 6 3 1 2 7 12,5 57,5 32
11 ŠK Vukovar '91, Vukovar 6 3 1 2 7 12,0 53,5 32
12 ŠK Sloga, Pačetin 6 2 2 2 6 11,0 60,5 32
13 ŠK Stridon, Štrigova 6 3 0 3 6 11,0 46,5 36
14 ŠK Samobor, Samobor 6 2 2 2 6 11,0 36,0 30
15 HŠK Skradin, Skradin 6 2 2 2 6 10,5 52,5 35
16 ŠK Pula, Pula 6 3 0 3 6 10,5 40,0 32
17 ŠD Sisak, Sisak 6 2 2 2 6 9,0 34,5 33
18 ŠK Junior, Rijeka 6 2 1 3 5 12,0 44,0 30
19 ŠK Ericsson Nikola Tesla, Zagreb 6 2 1 3 5 11,0 38,5 28
20 ŠK Kvarner, Rijeka 6 2 1 3 5 10,0 45,0 34
21 ŠK Krapina, Krapina 6 1 2 3 4 12,0 40,0 24
22 ŠK Brda, Split 6 2 0 4 4 11,0 38,5 31
23 ŠK Velebit, Senj 6 1 2 3 4 11,0 38,5 29
24 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 6 1 2 3 4 10,0 48,5 33
25 ŠK Hrvatska čitaonica, Valpovo 6 2 0 4 4 9,5 37,5 31
26 ŠD Varaždin, Varaždin 6 1 2 3 4 9,5 36,0 29
27 ŠK Mladost, Ernestinovo 6 1 1 4 3 6,5 19,0 23
28 ŠK Križevci, Križevci 6 0 2 4 2 8,0 25,5 23
29 GŠK Kutjevo, Kutjevo 6 0 2 4 2 7,5 17,5 19

Konačan poredak / 7 kola / Festivalska skupina

Mjesto Ekipa Gam. + = - MB Bod. SB. SB
1 Črn-Bel 5 4 1 0 9 13,5 40,75 123,25
2 ŠK Ban Jelačić 5 2 3 0 7 11,5 33,50 109,50
3 ŠK ETF Osijek 5 3 0 2 6 12,0 23,00 105,00
4 Sljeme-Agroproteinka Zagreb 5 2 1 2 5 9,5 19,25 85,00
5 Jadranska banka d.d. 5 1 0 4 2 6,5 7,00 62,75
6 ŠK Posavac Ruščica 5 0 1 4 1 7,0 5,75 74,50

FINALE KUPA REPUBLIKE HRVATSKE ZA ŠAHISTE

Klubovi sortirani po rejtingu

Br. Ekipa Rat-O
1 ŠK Rijeka, Rijeka 2587
2 ŠK Đuro Đaković Holding, Slavonski Brod 2596
3 ŠK Zagreb, Zagreb 2565
4 HAŠK Mladost, Zagreb 2547
5 ŠK Liburnija, Rijeka 2543
6 ŠK ETF-Osijek, Osijek 2509
7 GŠK Mravince-Cemex, Mravince 2485
8 ŠK Đakovo, Đakovo 2384
9 ŠK Šibenik, Šibenik 2362
10 ŠK Stridon, Štrigova 2337
11 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 2295
12 ŠK Pula, Pula 2292
13 ŠK Junior, Rijeka 2282
14 ŠK Brda, Split 2273
15 ŠD Sisak, Sisak 2255
16 ŠD Varaždin, Varaždin 2247
17 ŠK Vukovar '91, Vukovar 2220
18 ŠK Brod, Slavonski Brod 2200
19 ŠK Samobor, Samobor 2194
20 ŠK Kvarner, Rijeka 2188
21 HŠK Skradin, Skradin 2172
22 ŠK Ericsson Nikola Tesla, Zagreb 2165
23 ŠK Krapina, Krapina 2156
24 ŠK Hrvatska čitaonica, Valpovo 2155
25 ŠK Sloga, Pačetin 2110
26 ŠK Velebit, Senj 2086
27 GŠK Kutjevo, Kutjevo 2051
28 ŠK Mladost, Ernestinovo 2023
29 ŠK Križevci, Križevci 2016

Prosječan rejting-Ø izračunat je od 4 najjačih igrača.


FESTIVALSKA NATJECANJA

1.FINALE KUPA REPUBLIKE HRVATSKE ZA ŠAHISTE:
Pravo nastupa imaju po jedna ekipa klubova 1.A i 1.B seniorske lige, ženske i juniorske ekipe klubova i klubovi - pobjednici županijskih kupova.
Natjecanje se igra po švicarskom sustavu (Swiss manager za ekipna natjecanja) u 6 kola.
Tempo igre po igraču je 90 minuta za 40 poteza + 30 minuta uz dodatak od 30 sekundi za svaki odigrani potez od prvog poteza.
Za ekipe mogu nastupati samo registrirani igrači. U jednoj ekipi, izuzimajući juniorske ekipe, može nastupiti samo jedan strani igrač. Igrač koji je nastupio u županijskom kupu ne može u finalu igrati za neku drugu ekipu.

2. NATJECANJE U FESTIVALSKOJ SKUPINI
Na natjecanju pravo sudjelovanja imaju sve ekipe iz Republike Hrvatske i inozemstva (ekipe mogu predstavljati klubove, poduzeća, škole, neformalne udruge iz Hrvatske i inozemstva).
Natjecanje se igra po švicarskom sustavu (Swiss manager za ekipna natjecanja) u 7 kola.
Tempo igre po igraču je 30 minuta + 30 sekundi za svaki odigrani potez od prvog poteza.

3. EKIPNO BRZOPOTEZNO PRVENSTVO REPUBLIKE HRVATSKE
I BRZOPOTEZNO PRVENSTVO FESTIVALSKE SKUPINE
Na natjecanju imaju pravo sudjelovanja sve ekipe iz Republike Hrvatske i inozemstva (ekipe mogu predstavljati klubove, poduzeća, škole, neformalne udruge iz Hrvatske i inozemstva).
Natjecanje se igra po Bergerovom sustavu, a u slučaju da se prijavi više od 16 ekipa odigrat će se po švicarskom sustavu (Swiss manager za ekipna natjecanja) u 11 kola.
Tempo igre po igraču je 3 minuta + 2 sekunde za svaki odigrani potez od prvog poteza.

ZA POJEDINU EKIPU MOGU BITI PRIJAVLJENI IGRAČI KOJI SU PRIJAVLJENI NA NATJECANJIMA 1 i 2 ZA NEKU DRUGU EKIPU
 

VAŽNE NAPOMENE IZ PROPOZICIJA FESTIVALSKIH NATJECANJA

Sva natjecanja se igraju na 4 ploče uz najviše 2 pričuve.
Partije se igraju po pravilima šaha FIDE.
U slučaju da se nekom od natjecanja prijavi nedovoljan broj ekipa, sustav natjecanja i broj kola odredit će se naknadno.
POJEDINI ŠAHIST (ŠAHISTICA) MOŽE BITI PRIJAVLJEN SAMO ZA JEDNU EKIPU.

Nagradni fond:

Finale kup Republike Hrvatske za šahiste:

 

Glavne nagrade:

 

Posebne nagrade:

1.

nagrada

22.000 kn

1.

Najbolje plas. ženska ekipa

3.700 kn

2.

nagrada

15.000 kn

2.

Najbolje plas. juniorska ekipa

3.700 kn

3.

nagrada  

7.500 kn

     

Isplata nagrada obaviti će se na žiro račun kluba.
Stranim igračem smatra se igrač koji nema hrvatsko državljanstvo i koji se na međunarodnoj rejting listi ne vode pod CRO federacijom. Juniorskom ekipom smatra se ekipa za koju nastupaju igrači koji do 1.1.2010. nisu navršili 20 godina. Ženskom ekipom smatra se ekipa u kojoj nastupaju samo žene.

Festivalska skupina:

Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske:

1.

nagrada

50% od upisnina

1.

nagrada

50% od upisnina

2.

nagrada

30% od upisnina

2.

nagrada

30% od upisnina

3.

nagrada 

20% od upisnina

3.

nagrada

20% od upisnina


INFORMACIJE
9. međunarodni šahovski festival održat će se u Šibeniku u hotelskom naselju SOLARIS od 18.05.-23.05.2010. godine u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza i “Solaris” d.d. za hoteljerstvo, ugostiteljstvo i turizam.

Svi sudionici biti će smješteni u hotelima „Niko“ i „Jure“ ****, Hotelskog naselja “Solaris”,

Cijena punog pansiona po osobi iznosi 380,00 kn u 1/1 i 290,00 kn u 1/2. U sve cijene uključeni su PDV i boravišna pristojba.

Prijava ekipa vrši se na adresu: HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ, 10000 ZAGREB, Trg Krešimira Ćosića 11, telefon: 01/3012 352, faks: 01/3012 352 najkasnije do 07. svibnja 2010. godine.

Rezervacija smještaja vrši se isključivo na:

SOLARIS d.d. Šibenik, 22000 Šibenik, Hrvatska, MB 3171787, OIB 26217708909
tel. 022/361-008, faks: 022/361-800;
e-mail: milica.skocic@solaris.hr

Način plaćanja je putem žiro računa:
Solaris, Šibenik, račun broj 2402006-1100546667, Erste&Steiermarkische bank d.d.
Rok za rezervaciju smještaja je 07. svibnja 2010. godine.
Predračuni se mogu zatražiti na gornjoj adresi. Uplate putem računa moraju se izvršiti do 14.5.2010. a nakon tog datuma uplate se vrše na dan dolaska direktno na recepciji hotela.
Pri uplatama putem žiro računa obavezno je navesti poziv na broj dobiven od Solarisa prilikom potvrde rezervacije, te svrhu plaćanja.

UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 1 iznosi 1000 kn.
UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 2 iznosi 500 kn.
UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 3 iznosi 200 kn.
UPISNINA se uplaćuje unaprijed virmanom na: HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ, 10000 ZAGREB, Trg športova 11, žiro-račun broj 2481000-1120011240 sa naznakom ČLANARINA ZA FESTIVAL.
ROK UPLATE: do 14. svibnja 2010. godine.

Svaka ekipa obvezna je sa sobom donijeti 3 (tri) ispravna elektronička šahovska sata i 2 (dvije) šahovske garniture standardnih turnirskih dimenzija.


PROGRAM FESTIVALA
Šibenik, 18. svibnja - 23. svibnja 2010.

18.5.     Dolazak ekipa na Festival
19.5.     Prijava ekipa i predaja osnovnih sastava ekipa u 10 sati u hotelu “Niko”
19.5.     Svečano otvaranje Festivala u 15 sati u hotelu “Niko”
19.5. I. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
  I. kolo - festivalska skupina u 16,00 sati
20.5. II. kolo - festivalska skupina u 9,30 sati
  II. kolo - Kupa RH-e za šahiste od 9,30 sati
  III. kolo - festivalske skupine u 16,00 sati
  III. kolo - Kupa RH za šahiste od 16,30 sati
21.5.     Brzopotezno prvenstvo festivalske skupine u 9,30 sati
  IV. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
  IV. kolo - festivalska skupina u 16,00 sati
    - Brzopotezno prvenstvo Hrvatske za ekipe Kupa u 21,30 sati
22.5. V. kolo - festivalska skupina u 9,30 sati
  V. kolo - Kupa RH-e za šahiste od 15,00 sati
  VI. kolo    festivalska skupina u 16,00 sati
23.5. VI. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 9,30 sati
  VII. kolo - festivalska skupina 9,30 sati

POBJEDNICI DOSADAŠNJIH KUP NATJECANJA

KUP - muški

KUP - žene

1992. "Mladost - Novogradnja", Zagreb "Mladost-Novogradnja", Zagreb i "Mursa", Osijek
1993. "Drava-Mursa", Osijek "Slavonska banka", Đakovo
1994. "Mladost-Novogradnja", Zagreb "Slavonska banka", Đakovo
1995. "Borovo-Vukovar 91 ", Vukovar "Slavonska banka", Đakovo
1996. "Slavonska banka", Đakovo "Forina-Mursa", Osijek
1997. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Slavonska banka", Đakovo
1998. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Slavonska banka", Đakovo
1999. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Belišće", Belišće
2000. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Belišće-Metalis", Belišće
2001. "Požega", Požega "Rijeka", Rijeka
2002. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Mravince-Dalmacijacement", Mravince
2003. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Mravince-Dalmacijacement", Mravince
2004. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2005. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2006. "Turska" I, Ankara "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2007. "Lapor-Mladost", Zagreb "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2008."Rijeka", Rijeka "Lucija-BKS Bank", Rijeka
2008."Liburnija", Rijeka "Lucija-BKS Bank", Rijeka