21. međunarodni ekipni šahovski festival

HRVATSKOGA ŠAHOVSKOG SAVEZA
Šibenik, 15.-20. svibnja 2012.
[an error occurred while processing this directive]

Finale KUP-a RH 2012.

Konačan poredak

Mjesto Ekipa Gam. + = - MB Bod. SB MPSum
1 HAŠK Mladost, Zagreb 6 6 0 0 12 19,0 119,0 40
2 GŠK Mravince-Cemex, Mravince 6 4 1 1 9 17,0 95,0 35
3 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 6 4 1 1 9 13,0 88,0 44
4 ŠK Liburnija, Rijeka 6 3 2 1 8 16,5 108,5 44
5 ŠK Zagreb, Zagreb 6 3 2 1 8 15,0 93,5 42
6 ŠK ETF-Osijek, Osijek 6 3 2 1 8 14,5 81,5 37
7 ŠK Rijeka, Rijeka 6 4 0 2 8 13,0 66,0 39
8 ŠK Brda, Split 6 3 1 2 7 14,5 67,0 34
9 ŠK Đuro Đaković Holding, Slavonski Brod 6 3 1 2 7 14,0 67,0 35
10 ŠK Đakovo, Đakovo 6 3 1 2 7 13,5 61,5 39
11 ŠŠK Podravka, Koprivnica 6 2 2 2 6 13,0 57,0 34
12 ŠK Šibenik, Šibenik 6 3 0 3 6 12,0 45,0 29
13 ŠK Goranka-Allianz, Ravna Gora 6 3 0 3 6 11,5 46,0 34
14 ŠK Mornar, Split 6 2 2 2 6 11,0 34,5 27
15 ŠK Beli Manastir, Beli Manastir 6 2 2 2 6 10,5 48,0 33
16 ŠK Stridon, Štrigova 6 2 1 3 5 12,0 48,5 28
17 ŠK Liburnija žene, Rijeka 6 2 1 3 5 11,5 49,0 33
18 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 6 2 1 3 5 11,0 38,5 33
19 ŠK Polet, Zabok 6 2 1 3 5 10,5 48,5 32
20 ŠD Varaždin, Varaždin 6 2 1 3 5 10,0 44,0 29
21 ŠK Dalekovod, Zagreb 6 1 2 3 4 10,0 34,5 23
22 ŠD Sisak, Sisak 6 1 2 3 4 9,0 29,5 26
23 ŠK Velika Gorica, Velika Gorica 6 2 0 4 4 8,5 37,5 32
24 ŠK Strmac, Nova Gradiška 6 1 1 4 3 8,5 28,0 26
25 ŠK Bošnjaci, Bošnjaci 6 1 1 4 3 7,5 21,5 26
26 ŠK Vladimir Gortan, Poreč 6 0 0 6 0 5,5 16,5 23

MEĐUNARODNI ŠAHOVSKI FESTIVAL

Konačan poredak

Mjesto Ekipa 1 2 3 4 5 MB Bod.
1 ŠK RIJEKA II RIJEKA * 3,0 2,5 4,0 4,0 8 13,5
2 ŠK ETF-OSIJEK 1,0 * 2,5 3,5 3,5 6 10,5
3 ŠK BAN J.JELAČIĆ ZAPREŠIĆ 1,5 1,5 * 2,5 2,5 4 8,0
4 ŠK PLIVA ZAGREB 0,0 0,5 1,5 * 3,0 2 5,0
5 JADRANSKA BANKA ŠIBENIK 0,0 0,5 1,5 1,0 * 0 3,0

PROGRAM FESTIVALA

15.5.     Dolazak ekipa na Festival
15.5.     Prijava ekipa i predaja osnovnih sastava ekipa u 22 sata u hotelu “Niko”
16.5.     Svečano otvaranje Festivala u 15 sati u hotelu “Niko”
16.5. I. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
  I. kolo - festivalska skupina u 16,00 sati
17.5. II. kolo - Kupa RH-e za šahiste od 9,30 sati
  III. kolo - Kupa RH za šahiste od 16,30 sati
  II. kolo - festivalske skupine u 16,00 sati
18.5.     Brzopotezno prvenstvo festivalske skupine u 9,30 sati
  IV. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 15,00 sati
  III. kolo - festivalska skupina u 16,00 sati
    - Brzopotezno prvenstvo Hrvatske za ekipe Kupa u 21,30 sati
19.5. V. kolo - Kupa RH-e za šahiste od 15,00 sati
  IV. kolo - festivalska skupina u 16,00 sati
20.5. VI. kolo - Kupa RH-e za šahiste u 9,30 sati
  V. kolo - festivalska skupina 9,30 sati

 

FESTIVALSKA NATJECANJA

1. FINALE KUPA REPUBLIKE HRVATSKE ZA ŠAHISTE:
Pravo nastupa imaju po jedna ekipa klubova 1.A i 1.B seniorske lige, ženske i juniorske ekipe klubova i klubovi - pobjednici županijskih kupova.
Natjecanje se igra po švicarskom sustavu (Swiss manager za ekipna natjecanja) u 6 kola.
Tempo igre po igraču je 90 minuta za 40 poteza + 30 minuta uz dodatak od 30 sekundi za svaki odigrani potez od prvog poteza.
Za ekipe mogu nastupati samo registrirani igrači. U jednoj ekipi, izuzimajući juniorske ekipe, može nastupiti samo jedan strani igrač. Igrač koji je nastupio u županijskom kupu ne može u finalu igrati za neku drugu ekipu.

2. NATJECANJE U FESTIVALSKOJ SKUPINI
Na natjecanju pravo sudjelovanja imaju sve ekipe iz Republike Hrvatske i inozemstva (ekipe mogu predstavljati klubove, poduzeća, škole, neformalne udruge iz Hrvatske i inozemstva).
Natjecanje se igra po švicarskom sustavu (Swiss manager za ekipna natjecanja) u 7 kola.
Tempo igre po igraču je 30 minuta + 30 sekundi za svaki odigrani potez od prvog poteza.

3. EKIPNO BRZOPOTEZNO PRVENSTVO REPUBLIKE HRVATSKE
I BRZOPOTEZNO PRVENSTVO FESTIVALSKE SKUPINE
Na natjecanju imaju pravo sudjelovanja ekipe iz Hrvatske i inozemstva. Na prvenstvu Hrvatske sudjeluju klubovi sudionici Finala kupa, dok na festivalskom natjecanju nastupaju ekipe sudionici festivalskog natjecanja.
Natjecanje se igra po Bergerovom sustavu, a u slučaju da se prijavi više od 16 ekipa odigrat će se po švicarskom sustavu (Swiss manager za ekipna natjecanja) u 11 kola.
Tempo igre po igraču je 3 minuta + 2 sekunde za svaki odigrani potez od prvog poteza.
ZA EKIPE MOGU NASTUPITI IGRAČI KOJI SU PRIJAVLJENI ZA EKIPE NA NATJECANJIMA 1 i 2.

VAŽNE NAPOMENE IZ PROPOZICIJA FESTIVALSKIH NATJECANJA

Sva natjecanja se igraju na 4 ploče uz najviše 2 pričuve.
Partije se igraju po pravilima šaha FIDE.
U slučaju da se nekom od natjecanja prijavi nedovoljan broj ekipa, sustav natjecanja i broj kola odredit će se naknadno.
POJEDINI ŠAHIST (ŠAHISTICA) MOŽE BITI PRIJAVLJEN SAMO ZA JEDNU EKIPU.
Nagradni fond:
 

Finale kupa Republike Hrvatske za šahiste:

 

Glavne nagrade:

 

Posebne nagrade:

1.

nagrada

18.000 kn

1.

Najbolje plasirana ženska ekipa

3.000 kn

2.

nagrada

12.000 kn

2.

Najbolje plasirana juniorska ekipa

3.000 kn

3.

nagrada  

 6.000 kn

     


Isplata nagrada vrši se na žiro račun kluba.
Stranim igračem smatra se igrač koji nema hrvatsko državljanstvo i koji se na međunarodnoj rejting listi ne vode pod CRO federacijom. Juniorskom ekipom smatra se ekipa za koju nastupaju igrači koji do 1.1.2012. nisu navršili 20 godina. Ženskom ekipom smatra se ekipa u kojoj nastupaju samo žene.
 

Festivalska skupina:

Ekipno brzopotezno prvenstvo Hrvatske:

1.

nagrada

50% od upisnina

1.

nagrada

50% od upisnina

2.

nagrada

30% od upisnina

2.

nagrada

30% od upisnina

3.

nagrada 

20% od upisnina

3.

nagrada

20% od upisnina


INFORMACIJE

21. međunarodni šahovski festival održat će se u Šibeniku u hotelskom naselju SOLARIS od 15.05.-20.05.2012. godine u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza i “Solaris” d.d. za hoteljerstvo, ugostiteljstvo i turizam.

Svi sudionici biti će smješteni u hotelima „Niko“, „Jure“ i „Jakov“, Hotelskog naselja “Solaris”,

Cijena punog pansiona po osobi iznosi 389,00 kn u 1/1 i 299,00 kn u 1/2. U sve cijene uključeni su PDV i boravišna pristojba.

Prijava ekipa vrši se na adresu: HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ, 10000 ZAGREB, Trg Krešimira Ćosića 11, telefon: 01/3012 352, faks: 01/3012 352
najkasnije do 07. svibnja 2012. godine.

Rezervacija smještaja vrši se isključivo na;
SOLARIS d.d. Šibenik, 22000 Šibenik, Hrvatska, MB 3171787, OIB 26217708909
tel. 022/361-013 i/ili 361-010, faks: 022/361-800(801);
e-mail: milica.skocic@solaris.hr
Način plaćanja je putem žiro računa:
Solaris, Šibenik, račun broj 2402006-1100546667, Erste&Steiermarkische bank d.d.

Rok za rezervaciju smještaja je 07. svibnja 2012. godine.

Predračuni se mogu zatražiti na gornjoj adresi. Uplate putem računa moraju se izvršiti do 15.5.2012. a nakon tog datuma uplate se vrše na dan dolaska direktno na recepciji hotela.
Pri uplatama putem žiro računa obavezno je navesti poziv na broj dobiven od Solarisa prilikom potvrde rezervacije, te svrhu plaćanja.

UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 1 iznosi 1.000 kn.
Ekipe koje nisu smještene u objektima Solarisa plaćaju upisninu 1.500 kn
UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 2 iznosi 500 kn.
UPISNINA (članarina) za pojedinu ekipu u natjecanjima pod rednim brojem 3 iznosi 200 kn.
UPISNINA se uplaćuje unaprijed virmanom na: HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ, 10000 ZAGREB, Trg sportova 11, žiro-račun broj 2481000-1120011240
s naznakom ČLANARINA ZA FESTIVAL.
ROK UPLATE: do 12. svibnja 2012. godine.
Svaka ekipa u festivalskoj skupini obvezna je sa sobom donijeti 3 (tri) ispravna elektronička šahovska sata i
2 (dvije) šahovske garniture standardnih turnirskih dimenzija.


POBJEDNICI DOSADAŠNJIH KUP NATJECANJA

KUP - muški

KUP - žene

1992. "Mladost - Novogradnja", Zagreb "Mladost-Novogradnja", Zagreb i "Mursa", Osijek
1993. "Drava-Mursa", Osijek "Slavonska banka", Đakovo
1994. "Mladost-Novogradnja", Zagreb "Slavonska banka", Đakovo
1995. "Borovo-Vukovar 91 ", Vukovar "Slavonska banka", Đakovo
1996. "Slavonska banka", Đakovo "Forina-Mursa", Osijek
1997. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Slavonska banka", Đakovo
1998. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Slavonska banka", Đakovo
1999. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Belišće", Belišće
2000. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Belišće-Metalis", Belišće
2001. "Požega", Požega "Rijeka", Rijeka
2002. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Mravince-Dalmacijacement", Mravince
2003. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Mravince-Dalmacijacement", Mravince
2004. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2005. "Mravince-Dalmacijacement", Mravince "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2006. "Turska" I, Ankara "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2007. "Lapor-Mladost", Zagreb "Lucija Kvarner-banka", Rijeka
2008."Rijeka", Rijeka "Lucija-BKS Bank", Rijeka
2009."Liburnija", Rijeka "Lucija-BKS Bank", Rijeka
2010."Mladost", Zagreb  
2011."Mladost", Zagreb "Liburnija", Rijeka