9. POJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE
ZA DJEČAKE I DJEVOJČICE DO 8 GODINA STAROSTI
Zadar, 9. – 10. listopada 2010.


Konačan poredak /dječaci

Place Name            Loc  Club                         Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   DUDA, DANIEL    1709 SS GORANKA,MALINSKA          8        36.0  47.0   41.0
  2   LEVACIC, MATEJ  1600 SK CASPER                    7        35.0  44.0   30.0
 3-5  SPIRANEC, LOVRO 1617 SK VARAŽDIN                  6        36.5  45.5   29.0
      ROZGA, IVAN     1600 SK PETAR SEDLAR PEPE KAŠTELA 6        35.0  43.0   30.0
      NJEGAC, MATIJA  1609 SK VARAŽDIN                  6        33.0  41.0   30.0
  6   KAKUK, TIBOR    1645 SK GRGIN DOL, POŽEGA         5        37.0  45.0   28.0
 7-8  SMOKVINA, TONI  1600 SK KRALJEVICA                4.5      29.5  37.5   23.0
      TOMRLIN, LUKA   1600 SK HAAS, ĐURĐRVAC            4.5      27.5  35.5   20.0
9-11  MILETIC, ADRIAN 1600 SK CASPER                    4        34.0  45.0   23.0
      KUKINA, SILVIO  1604 SK KSRLOBAG                  4        29.5  37.5   20.0
      KOSUTIC, JAKOV  1600 SK CASPER                    4        28.0  34.0   20.0
 12   KARDUM, PETAR   1600 SK ZADAR                     3        28.0  35.0   14.0
 13   OSTOJIC, MAK    1600 SK CASPER                    1        32.0  39.0    7.0
 14   MIJIC, KARLO    1600 SK CASPER                    0        31.0  38.0    0.0

Rezultati po kolima

No  Name            Feder Rtg  1    2    3    4    5    6    7    8    9  

1.  DUDA, DANIEL               8:W  4:W  2:W 10:W  3:W 12:L 13:W  5:W 14:W
2.  KAKUK, TIBOR               9:W  7:W  1:L  3:L  5:W  4:W  8:L 10:W 12:L
3.  SPIRANEC, LOVRO           10:W 12:W  4:L  2:W  1:L  8:L  7:W 11:W 13:W
4.  NJEGAC, MATIJA            11:W  1:L  3:W  8:W 12:W  2:L 10:L  9:W  5:W
5.  KUKINA, SILVIO            12:L 10:L 14:W 11:W  2:L  6:W  9:W  1:L  4:L
6.  KARDUM, PETAR             13:L 11:W  8:L  7:L  9:W  5:L 12:L 14:L 10:W
7.  KOSUTIC, JAKOV            14:W  2:L 12:L  6:W 10:L 11:W  3:L 13:L  9:W
8.  LEVACIC, MATEJ             1:L 13:W  6:W  4:L 14:W  3:W  2:W 12:W 11:W
9.  MIJIC, KARLO               2:L 14:L 11:L 12:L  6:L 13:L  5:L  4:L  7:L
10. MILETIC, ADRIAN            3:L  5:W 13:W  1:L  7:W 14:L  4:W  2:L  6:L
11. OSTOJIC, MAK               4:L  6:L  9:W  5:L 13:L  7:L 14:L  3:L  8:L
12. ROZGA, IVAN                5:W  3:L  7:W  9:W  4:L  1:W  6:W  8:L  2:W
13. SMOKVINA, TONI             6:W  8:L 10:L 14:D 11:W  9:W  1:L  7:W  3:L
14. TOMRLIN, LUKA              7:L  9:W  5:L 13:D  8:L 10:W 11:W  6:W  1:L

Startna lista igrača

No  Name            Loc  Club                         Born      

1.  DUDA, DANIEL    1709 SS GORANKA,MALINSKA          26-08-2002
2.  KAKUK, TIBOR    1645 SK GRGIN DOL, POŽEGA         07-05-2003
3.  SPIRANEC, LOVRO 1617 SK VARAŽDIN                  15-05-2003
4.  NJEGAC, MATIJA  1609 SK VARAŽDIN                  19-03-2002
5.  KUKINA, SILVIO  1604 SK KSRLOBAG                  02-02-2002
6.  KARDUM, PETAR   1600 SK ZADAR                     10-09-2003
7.  KOSUTIC, JAKOV  1600 SK CASPER                    18-10-2003
8.  LEVACIC, MATEJ  1600 SK CASPER                    22-02-2003
9.  MIJIC, KARLO    1600 SK CASPER                    06-10-2005
10. MILETIC, ADRIAN 1600 SK CASPER                    21-09-2002
11. OSTOJIC, MAK    1600 SK CASPER                    10-02-2003
12. ROZGA, IVAN     1600 SK PETAR SEDLAR PEPE KAŠTELA 11-12-2002
13. SMOKVINA, TONI  1600 SK KRALJEVICA                18-10-2002
14. TOMRLIN, LUKA   1600 SK HAAS, ĐURĐRVAC            04-01-2004

Konačan poredak /djevojčice

Place Name              Feder Rtg Loc  Club           Score Berg. Wins

 1-2  ŽUTEG, DOROTEA              1600 GORAN,VRBOVSKO 5     12.00    5
      MUHA, MAGDALENA             1638 SK ZAGREB      5     11.00    5
 3-4  BEDIC, NOEMI                1600 SK CASPER      4      8.00    4
      DEJANOVIC, TEREZA           1600 SD SISAK       4      7.00    4
 5-7  DREZGA, NELLA               1600 SK CASPER      1      1.00    1
      PEROVIC, LARA               1600 SK CASPER      1      1.00    1
      OSTOJIC, MARETA             1600 SK CASPER      1      1.00    1

Rezultati po kolima

Sbr Ime   1 2 3 4 5 6 7 Bod.
1. MUHA, MAGDALENA 1638 * 1 1 1 1 0 1 5,0
2. BEDIC, NOEMI 1600 0 * 0 1 1 1 1 4,0
3. DEJANOVIC, TEREZA 1600 0 1 * 1 1 0 1 4.0
4. DREZGA, NELLA 1600 0 0 0 * 1 0 0 1,0
5. PEROVIC, LARA 1600 0 0 0 0 * 0 1 1,0
6. ŽUTEG, DOROTEA 1600 1 0 1 1 1 * 1 5,0
7. OSTOJIC, MARETA 1600 0 0 0 1 0 0 * 1,0

	

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Startna lista igračica
No Name              Loc  Club           Born      

1. MUHA, MAGDALENA   1638 SK ZAGREB      05-03-2002
2. BEDIC, NOEMI      1600 SK CASPER      04-07-2004
3. DEJANOVIC, TEREZA 1600 SD SISAK       12-04-2003
4. DREZGA, NELLA     1600 SK CASPER      16-03-2006
5. PEROVIC, LARA     1600 SK CASPER      07-05-2005
6. ŽUTEG, DOROTEA    1600 GORAN,VRBOVSKO 28-12-2002
7. OSTOJIC, MARETA   1600 SK CASPER      14-09-2004

 PRAVILNIK
POJEDINAČNOG PRVENSTAVA REPUBLIKE HRVATSKE
ZA KADETE I KADETKINJE DO 8 GODINA ZA 2010. GODINU
 

1. Hrvatski šahovski savez i šahovski klub Casper organiziraju u Zadru od 09.10. do 10.10.2010. pojedinačno prvenstvo Republike Hrvatske za kadete i kadetkinje do 8 godina.
2. Pravo sudjelovanja imaju svi hrvatski državljani (koji nisu objavljeni na FIDE međunarodnoj rejting listi pod drugom državom) i, a da nisu do 1.1.2010. navršili 8 godina.
3. Sustav natjecanja pojedinog Prvenstva odredit će se prema broju sudionika (Švicarski ili Bergerov sustav). Ako se pojedino Prvenstvo igra po švicarskom sustavu sparivanje će se vršiti po FIDE varijanti i igrat će se 9 kola.
Tempo igre je 30 minuta uz dodatak od 10 sekundi po svakom odigranom potezu. Partije se igraju po Pravilima šaha FIDE.
Redovita kola će se igrati prema objavljenom rasporedu, a isti se nalazi u prilogu ovog pravilnika.
4. Suci Prvenstava su: Veljko Šagi i Ante Vidović
5. Na odluku suca nezadovoljna strana ima pravo žalbe u roku od 30 minuta po nastalom sporu. Žalba se predaje u pisanoj formi sucu uz žalbenu pristojbu od 300 kn, koja se vraća u slučaju povoljnog rješenja žalbe, a u protivnom ide u korist HŠS. Žalba se mora riješiti najkasnije do početka slijedećeg kola ili do proglašenja rezultata.
6. Prvenstva su kvalifikacijska za europska i svjetska prvenstva za kadete i kadetkinje 2011.godine.
2. Prvoplasirani ima pravo izbora nastupa na svjetskim ili europskim prvenstvima svoje konkurencije, a drugoplasirani ima pravo nastupa na prvenstvima svoje konkurencije koja su preostala nakon izbora prvoplasiranih igrača.
Po tri prvoplasirana kadeta i kadetkinje u svakoj konkurenciji bit će nagrađeni športskim nagradama.
7. U slučaju djelidbe mjesta o konačnom plasmanu odlučivat će slijedeći kriteriji:
Za Prvenstva igrana po švicarskom sustavu:
a) Središnji Buchholz;
b) Buchholz;
c) Kumulativ, a ako je isti izostavlja se rezultat prvog kola i tako redom do odluke;
d) međusobni susret;
e) veći broj pobjeda;
f) veći broj pobjeda crnim figurama;
g) veći broj igara crnim figurama;
Za Prvenstva igrana po Bergerovom sustavu:
a) Coya sustav;
b) Sonneborn-Berger;
c) međusobni susret;
d) veći broj pobjeda;
e) veći broj pobjeda crnim figurama;
f) veći broj igara crnim figurama;
U slučaju djelidbe mjesta, koja odlučuju o plasmanu na prva tri mjesta, kod potpuno jednakih gore navedenih dodatnih kriterija odigrat će se dodatni meč (doigravanje). Doigravanje će se igrati po slijedećem principu: igraju se dvije dodatne partije s ubrzanim tempom od 15 minuta za razmišljanje po igračici (boja figura određuje se prije doigravanja). Ukoliko u te dvije partije ne dobijemo pobjednicu igra se drugi krug doigravanja od dvije dodatne partije s brzopoteznim tempom od 5 minuta za razmišljanje po igračici (boja figura određuje se prije doigravanja). Ukoliko i poslije drugog kruga doigravanja bude neriješen rezultat igra se treći krug doigravanja od jedne brzopotezne partije u kojoj bijeli ima za razmišljanje 6 minuta, crni 5 minuta, uz uvjet bijelom da za pobjedu u doigravanju mora pobijediti, dok je crnom za pobjedu u doigravanju dovoljan i remi(uz pobjedu). Boja figura za tu dodatnu partiju određuje se ždrijebom prije partije.
8. Za vrijeme igre igrači i igračice su dužni isključiti mobilne telefone. U slučaju da igračici zvoni mobilni telefon u turnirskoj sali kažnjava se gubitkom partije.
 


ORGANIZATOR: Hrvatski šahovski savez, Zagreb

TEHNIČKI ORGANIZATOR: Šahovski klub Casper, Zadar

MJESTO: Zadar, Omladinski Hostel Zadar, Obala kneza Trpimira 76, Zadar

PRIJAVE: e-mailom na adresu: casper_zd@net.hr , ili na mobitel Veljko Šagi, broj: 091 170 2140 . Prijave je moguće izvršiti i na licu mjesta najkasnije 9. listopada 2010. do 9,45 sati.

PRIJAVA SMJEŠTAJA: Omladinski hostel Zadar, Obala kneza Trpimira 76, Zadar, tel. 023-331 145; fax: 023 – 331 190, e-mail: zadar@hfhs.hr
Kontakt osobe: Marin Karlović, Ivica Škriljevečki.

Cijena pansiona: 186,00 kn, puni pansion; 144,00 kn polupansion. Rezervacije do 9. rujna 2010. imaju garantiran smještaj.

TURNIRSKI PRAVILNIK

PRAVO NASTUPA: Dječaci i djevojčice rođeni 2002. godine i mlađi

MJESTO IGRANJA: Omladinski Hostel „Zadar“

POČETAK: Subota, 9. listopada 2010. u 10,00 sati

ZAVRŠETAK: Nedjelja, 10. listopada 2010. oko 1400 sati

TEMPO IGRE: 30 minuta + 10 sekundi po odigranom potezu po igraču

SUSTAV IGRANJA: Švicarski sustav u 9 kola po pravilima FIDE za ubrzani šah

KOTIZACIJA: 50,00 kn

NAGRADE:
- Pehari za tri najuspješnija šahista i šahistice
- Medalje za tri najuspješnija šahista i šahistice po godištima (2002, 2003, 2004.)
 

HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ

ŠAHOVSKI KLUB “CASPER”

HRVATSKI ŠAHOVSKI SAVEZ
Trg Krešimira Ćosića 11, ZAGREB
Tel.: 01 3012 352
Fax: 01 3012 352