48. NOVOGODIŠNJI ŠAHOVSKI TURNIR
MEMORIJAL PRVOGA HRVATSKOG VELEMAJSTORA MIJE UDOVČIĆA"

2. siječnja 2011. u 10,00 sati


 

Konačan poredak / 30 igrača

Mjesto Ime 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Bod Rez Koya
1 Jovanović Zoran * = 0 = 1 1 1 0 0 1 0 1 1 1 1 1 = 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 23,5 0,0 10,0
2 Cvitan Ognjen = * = = = = = 1 1 = 1 1 1 1 0 = 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 23,0 0,0 10,0
3 Brkić Ante 1 = * 1 = = 0 0 1 1 1 1 1 = 1 = 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 0 = 22,0 1,0 10,5
4 Stević Hrvoje = = 0 * 1 = 0 0 1 = 1 1 1 1 1 = 1 = = 1 1 = 1 1 1 1 1 1 1 1 22,0 0,0 9,5
5 Palac Mladen 0 = = 0 * 1 1 = 0 = 1 = 0 = 1 0 1 1 1 1 1 1 = 1 1 1 1 1 1 1 20,5 0,0 7,0
6 Šarić Ante 0 = = = 0 * 1 1 = 1 = 1 1 1 0 1 = 0 1 1 1 0 1 1 1 1 1 0 1 1 20,0 1,0 9,5
7 Rogić Davor 0 = 1 1 0 0 * 1 0 0 1 0 1 0 = 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 20,0 0,0 7,0
8 Mohr Georg 1 0 1 1 = 0 0 * 1 = 1 1 = = 1 = = 1 1 1 1 0 0 0 = 1 1 1 1 1 19,5 0,0 9,5
9 Janković Alojzije 1 0 0 0 1 = 1 0 * 1 0 0 1 1 1 1 = = 0 1 1 1 1 1 0 1 = 1 1 1 19,0 0,0 8,5
10 Lončar Robert 0 = 0 = = 0 1 = 0 * = = 1 1 0 = = 1 = 1 1 = = 1 1 = 1 1 1 1 18,0 0,0 6,5
11 Šarić Ivan 1 0 0 0 0 = 0 0 1 = * = = 1 1 1 = 0 1 1 0 1 1 1 1 1 = 1 = 1 17,5 0,0 7,0
12 Zelčić Robert 0 0 0 0 = 0 1 0 1 = = * 0 = 1 0 = = 1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 17,0 0,0 5,0
13 Kožul Zdenko 0 0 0 0 1 0 0 = 0 0 = 1 * 0 1 0 1 1 1 0 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 16,0 0,0 4,0
14 Hulak Krunoslav 0 0 = 0 = 0 1 = 0 0 0 = 1 * 0 1 1 0 1 0 1 0 = 1 1 1 1 1 1 1 15,5 0,0 5,0
15 Vukić Milan 0 1 0 0 0 1 = 0 0 1 0 0 0 1 * 1 = = 1 = 1 0 0 0 = 1 1 1 1 1 14,5 1,0 5,5
16 Mrđa Milan 0 = = = 1 0 0 = 0 = 0 1 1 0 0 * = 0 1 0 0 = 1 = = 1 1 1 1 1 14,5 0,0 5,5
17 Rogulj Branko = 0 0 0 0 = 0 = = = = = 0 0 = = * 1 0 0 = 1 1 1 = 1 1 = 1 1 14,0 0,0 4,5
18 Vidović Saša 0 0 0 = 0 1 0 0 = 0 1 = 0 1 = 1 0 * = 1 0 1 1 0 0 1 = 1 0 1 13,0 0,5 6,0
19 Lovrić Branko 0 0 0 = 0 0 0 0 1 = 0 0 0 0 0 0 1 = * = 1 1 0 1 1 1 1 1 1 1 13,0 0,5 2,0
20 Kovačević Blažimir 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 = 1 1 0 = * 1 1 0 0 = 1 1 1 1 1 12,5 0,0 3,5
21 Muslija Idris 0 1 1 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 0 1 = 1 0 0 * 1 0 0 1 = = = 1 1 12,0 0,0 5,0
22 Jovanić Ognjen 0 0 0 = 0 1 0 1 0 = 0 0 1 1 1 = 0 0 0 0 0 * 1 1 1 1 0 0 1 0 11,5 0,0 6,5
23 Pavičić Željko 0 0 0 0 = 0 0 1 0 = 0 0 0 = 1 0 0 0 1 1 1 0 * 0 1 1 0 0 1 1 10,5 0,0 3,5
24 Krstić Uroš 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 = 0 1 0 1 1 0 1 * = 0 1 1 0 1 10,0 0,0 2,5
25 Biti Ozren 0 0 0 0 0 0 0 = 1 0 0 0 0 0 = = = 1 0 = 0 0 0 = * 0 1 1 1 1 9,0 0,0 2,5
26 Đurović Goran 0 0 0 0 0 0 0 0 0 = 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 = 0 0 1 1 * 1 1 1 1 8,0 0,0 1,5
27 Pandurević Miro 0 0 0 0 0 0 0 0 = 0 = 0 0 0 0 0 0 = 0 0 = 1 1 0 0 0 * 1 = 1 6,5 0,0 1,0
28 Samovojska Damir 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 = 0 0 0 = 1 1 0 0 0 0 * 1 1 6,0 0,0 1,0
29 Vadla Željko 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 = 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 0 = 0 * = 4,5 0,0 1,5
30 Basarić Srđan 0 0 = 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 = * 2,0 0,0 0,5

Konačan poredak poluzavršnice, 20. prosinca 2010.

Mjesto Sbr.   Ime Rtg FED Klub Bod BH. BH. Kum
1 3 IM Mrđa Milan 2384 CRO Šk Vukovar '91, Vukovar 10,5 92,0 108,0 78,5
2 6 FM Vidović Saša 2349 CRO Šk Stridon, Štrigova 9,5 89,0 104,5 74,0
3 22 MK Muslija Idris 2182 CRO Šk Karlobag, Karlobag 9,5 85,0 100,5 64,0
4 1 IM Kovačević Blažimir 2429 CRO Šk Đuro Đaković Holding, 9,0 93,5 111,5 65,5
5 13 FM Đurović Goran 2259 CRO Šk Uhbdr 99. Brigade, Zag 9,0 83,0 98,0 62,0
6 15 FM Pandurević Miro 2248 CRO Šk Ilok, Ilok 9,0 82,5 98,0 65,5
7 9 FM Samovojska Damir 2290 CRO Šk Duga Resa, Duga Resa 9,0 80,5 95,0 63,0
8 2 IM Krstić Uroš 2384 CRO Šk Đakovo, Đakovo 8,5 84,5 100,0 62,0
9 11 NM Jurković Ante 2284 CRO Šk Goranka, Ravna Gora 8,5 83,0 98,5 61,0
10 26 MK Blažeka Matej 2138 CRO Šk Nikola Tesla, Zagreb 8,5 78,5 93,0 58,5
11 7 IM Lovrić Branko 2347 CRO Šk Velebit, Senj 8,0 91,0 107,5 69,5
12 4 IM Franić Milan 2361 CRO Šk Pula, Pula 8,0 87,5 102,0 63,0
13 12 IM Levačić Patrick 2259 CRO Šk Casper, Zadar 8,0 84,0 99,0 61,0
14 20 MK Vidović Mario 2210 CRO Šk Stridon, Štrigova 8,0 80,5 95,0 58,5
15 5 IM Biti Ozren 2349 CRO Šd Varaždin, Varaždin 8,0 80,0 95,0 57,5
16 23 MK Matić Željko 2175 CRO Šk Univerzal, Zagreb 8,0 75,5 88,5 53,5
17 32 MK Maslać Zvonimir 2088 CRO Šk Krapina, Krapina 8,0 70,5 82,5 50,5
18 18 MK Ševo Igor 2216 CRO Šk Sveta Nedelja, Bestovj 7,5 82,0 97,5 56,5
19 35 MK Zelenika Zoran 2068 CRO Šk Ban Jelačić, Zaprešić 7,5 80,0 93,0 52,5
20 8 IM Brumen Dinko 2321 CRO   7,5 76,0 89,0 53,0
21 42 I Džidić Alen 2032 CRO   7,5 70,0 82,5 41,5
22 17 NM Zečević Dean 2216 CRO Ogulinski Šahovski Klub, 7,0 83,5 98,5 57,5
23 10 FM Krištović Marijan 2287 CRO Šd Sisak, Sisak 7,0 79,5 93,5 53,5
24 29 MK Vukić Aleksandar 2125 CRO Ogulinski Šahovski Klub, 7,0 77,0 90,5 52,0
25 25 MK Havaš Janko 2139 CRO Šk Straža, Hum Na Sutli 7,0 75,0 89,5 53,0
26 38 MK Vajić Hrvoje 2049 CRO Šk Novi Zagreb, Zagreb 7,0 73,5 85,5 45,5
27 61 IV Kosović Miroslav 1817 CRO   7,0 72,0 84,5 49,0
28 28 MK Basarić Srđan 2130 CRO Ogulinski Šahovski Klub, 7,0 71,0 83,5 47,0
29 16 MK Jelečević Ivo 2219 CRO Šk Samobor, Samobor 7,0 70,5 83,0 49,0
30 39 I Bender Zdenko 2048 CRO Šk Dubrovnik, Dubrovnik 7,0 67,5 79,0 41,0
31 24 MK Tomašić Roland 2154 CRO Šk Stridon, Štrigova 7,0 66,5 78,5 43,0
32 27 MK Šunjić Vitomir 2135 CRO Šk Banja Luka, Zagreb 7,0 65,5 77,0 44,0
33 21 MK Kalajžić Ivan 2185 CRO Šk Ilok, Ilok 6,5 77,0 91,0 53,0
34 19 MK Mihalinec Damir 2213 CRO Šk Samobor, Samobor 6,5 75,0 89,5 50,5
35 14 FM Bender Ivan 2253 CRO Šk Dubrovnik, Dubrovnik 6,5 73,5 87,0 52,5
36 30 I Blažeka Damjan 2097 CRO Šk Nikola Tesla, Zagreb 6,5 69,0 83,0 44,5
37 37 I Havaš Juraj 2050 CRO Šk Straža, Hum Na Sutli 6,5 67,0 81,0 42,0
38 50 II Poljak Nikola 1912 CRO Šk Končar, Zagreb 6,0 76,5 91,0 46,0
39 54 II Krištović Robert 1889 CRO Šd Sisak, Sisak 6,0 76,5 90,5 45,0
40 51 MK Brajković Željko 1910 CRO Ogulinski Šahovski Klub, 6,0 74,0 87,0 43,5
41 33 I Gujić Vladimir 2087 CRO Šd Braslav Rabar, Hercego 6,0 73,5 86,5 48,0
42 58 III Peles Ivan 1837 CRO Šk Samobor, Samobor 6,0 72,5 86,0 44,0
43 52 I Katulić Zlatko 1897 CRO Šk Turopolec, Velika Gori 6,0 70,5 82,0 40,0
44 41 I Svrtan Zlatko 2044 CRO Šk Gaj, Mače 6,0 66,5 80,0 37,0
45 43 I Bašić Krešimir 2014 CRO Šk Ilok, Ilok 6,0 65,5 77,5 40,0
46 45 I Bačić Mile 2002 CRO Šk Ban Jelačić, Zaprešić 6,0 65,5 77,5 39,0
47 53 MK Tršinski Stjepan 1891 CRO Šk Polet, Zabok 6,0 59,5 69,5 33,0
48 48 I Plešnik Hrvoje 1930 CRO Šk Prigorje, Zagreb-Marku 5,5 63,5 75,0 33,0
49 46 II Galoić Boris 1944 CRO Šk Gaj, Mače 5,5 55,5 66,5 29,5
50 63 III Drvar Izidor 1778 CRO Šk Dalekovod, Zagreb 5,5 55,0 65,5 27,5
51 65 II Mišković Branko 1708 CRO Šk Vrbani, Vrbani-Zagreb 5,5 51,0 60,5 27,5
52 31 MK Ognjan Renato 2092 CRO Šk Univerzal, Zagreb 5,0 75,0 87,5 45,5
53 34 I Livaić Damir 2078 CRO Šk Banja Luka, Zagreb 5,0 74,0 86,5 46,0
54 36 MK Rančić Drago 2066 CRO Šk Samobor, Samobor 5,0 70,5 82,5 38,0
55 40 MK Gujić Leonard 2045 CRO Šd Braslav Rabar, Hercego 5,0 69,0 82,5 39,0
56 56 III Jazvić Ivan 1839 CRO Šk Samobor, Samobor 5,0 66,0 78,5 36,0
57 59 II Đilas Ivan 1835 CRO Šk Jasenovac, Jasenovac 5,0 65,0 75,5 35,0
58 64 IV Lacko Zlatko 1760 CRO Šk Krapinske Toplice, Kra 5,0 57,5 68,5 29,5
59 47 II Klement Dubravko 1941 CRO Šk Ban Jelačić, Zaprešić 5,0 50,5 62,5 24,0
60 44 I Šafranić Josip 2003 CRO Šk Polet, Buševec 4,5 67,5 80,0 34,5
61 60 III Husajina Nikola 1828 CRO Šk Stridon, Štrigova 4,5 59,5 71,0 24,5
62 57 III Lesar David 1839 CRO Šk Stridon, Štrigova 4,0 58,5 70,0 30,0
63 55 III Prodanović Bogdan 1855 CRO Šk Banja Luka, Zagreb 4,0 55,0 65,0 26,0
64 62 IV Bakota Tomislav 1787 CRO Šk Zagreb, Zagreb 4,0 54,5 65,5 25,0
65 67   Damjanović Tomislav 1600 CRO   4,0 54,5 65,0 26,0
66 68   Vuglec Damir 1600 CRO   4,0 54,0 63,5 26,0
67 66   Cvrk Veljko 1600 CRO Šk Krapinske Toplice, Kra 3,5 51,5 62,5 17,0
68 49 II Đođ Goran 1915 CRO Šk Zanatlijski, Zagreb 1,0 59,0 71,5 11,0

Organizator: Zagrebački šahovski savez

Medijski pokrovitelji: Hrvatski radio, "Sportske novosti", Zagreb,

Generalni pokrovitelj: Grad Zagreb

Mjesto održavanja: Prostorije Zagrebačkog šahovskog saveza, Metalčeva 15, Zagreb

Vrijeme održavanja:
POLUZAVRŠNICA:
ponedjeljak. 20. prosinca 2010. u 17.00 sati, Dom sportova Zagreb

ZAVRŠNICA: nedjelja, 2. siječnja 2011.u 10,00 sati; Metalčeva 15

Način igranja: Brzopotezni turnir prema Pravilniku FIDE za brzopotezne turnire

Izbor parova: ZAVRŠNICA, po Bergeru
POLUZAVRŠNICA, švicarski sustav (11-15 kola)

Vrijeme razmišljanja: 5 minuta po igraču

Broj natjecatelja: ZAVRŠNICA 30

Pravo sudjelovanja: ZAVRŠNICA
- Hrvatski velemajstori s rejtingom preko 2500 od 1.10.2010.
- 15 najuspješnijih s 47. turnira:
 Stević, Jovanović, Mohr, Lončar, Palac, A. Šarić, Cvitan, Rogulj, Rogić, Kožul, Ivan Šarić, Dorić, Hulak, Vukić i Mrđa.
- prvih osam sa poluzavršnice 48 turnira.
- 5 pričuva koje odredi Organizator, odnosno s rejting-liste ukoliko nije ispunjen broj sudionika po prethodnim točkama.

Predviđene nagrade: Ukupno 15 nagrada, bez poluzavršnice koja se samofinancira.

Završnica - seniori
 

1. 3.000 9. 650
2. 2.500 10. 600
3. 2.000 11. 550
4. 1.500 12. 500
5. 1.000 13. 450
6. 800 14. 400
7. 750 15. 350
8. 700    


Nagradni fond na finalnom turniru: 15.750,00 kn netto.

Nagradni fond u poluzavršnici formira se od upisnine 50 kn po sudioniku a 80 % ulazi u nagradni fond.
Broj i visina nagrada bit će objavljeni neposredno prije početka natjecanja.
U slučaju diobe mjesta novčane nagrade se ne dijele.
Pobjednik turnira dobiva pokal.

Kriteriji za plasman odnosno raspodjelu nagrada su sljedeći:
1.Međusobni susret
2.Bolji uspjeh prema pobjednicima (Koya sustav)
3.Bolji Sonneborn-Berger
4.Performans
5.Veći broj pobjeda


Prijave za natjecanje: ZAVRŠNA NATJECANJA
Za završnicu 48. novogodišnjeg turnira - Memorijala prvog hrvatskog velemajstora Mije Udovčića prijave se zaprimaju,
u Tajništvu ZŠS-a tel.: 01/639 8595 i mobitel 098/218 890 do 23. prosinca 2010.
Zakašnjele prijave Organizator će prihvatiti samo u slučaju da nije dostignut planirani broj igrača.

POLUZAVRŠNICA
Prijave se primaju kod organizatora 20. prosinca 2010. u Domu sportova Zagreb, pola sata prije početka turnira od 16,30 – 17,00 sati
Opće napomene: Organizator zadržava pravo da ne prihvati prijavu ili udaljiti sa turnira igrače ili gledatelje koji se nedolično ponašaju,
dođu u alkoholiziranom i neurednom stanju, izazivaju nered u dvorani i ometaju druge u igri.

U Zagrebu, 9. prosinca 2010.
 

Zagrebački šahovski savez

Predsjednik: mr. sc. Filip Kovačević